Asunción

Asunción ležiaci v povodí rieky La Plata, bol založený 1537 pod názvom Nuestra Señora de la Asunción. Asunción bol dôležitým mestom na španielskej koloniálnej správy. Mesto má ideálnu polohu medzi Brazíliou a Argentínou v srdci južnej Ameriky.

Asunción sa rozvinul pozdĺž brehu rieky. Stavby z koloniálneho obdobia svedčia o prosperite mesta, ktoré špnieli využívali ako dovolenkový resort. Od tej doby mesto prešlo množstvom zmien, politických prevratov, vojen, izolácie. V posledných desaťročiach sa však, Asunción je opäť otvára návštevníkom. Láka ich tropické klíma, priateľskosť Azuceños, hlavne skutočnosť že je vstupnou bránou do Gran Chaco.

Asunciónu určite venujte čas pri svojej návšteve. V závislosti od dĺžky vášho pobytu navštívte mestské pamiatky, prípadne môžete navštíviť aj okolitú krajinu. Mnoho historických pamiatok a koloniálnych budov sa nachádza v blízkosti rieky a sú ľahko dostupné.

Asunción má mierne podnebie po väčšinu roka, s výnimkou letných mesiacov (október až marec), kedy by ste sa mali vyvarovať aktivít uprostred dňa.

Pamiatky a zaujímavosti v Asuncióne:

Plaza de los Héroes s Panteónom Nacional de los Héroes – charakteristický svojou ružovou farbou.
Casa Viola – zrenovovaná, vďaka španielskej vláde, pri príležitosti 500. výročia objavenia Ameriky. Je typickým príkladom ranej koloniálnej architektúry.
Casa de la Independencia – pamiatka z roku 1811, revolucionári sa tu tajne stretávali a plánovali svoj boj za nezávislosť.
Plaza de la Independencia – námestie kde na ktorom stojí aj Palacio Legislativo a Catedral Metropolitana. Katedrála pochádza z roku 1687 a je pozoruhodná pre veľké pozlátené oltáre a náboženské umenie.
Museo de Bellas Artes – ponúka obrazy a sochy paraguajských a juhoamerických umelcov, a nachádza sa tu aj veľa historických dokumentov.
Parque de Museo de Historia – múzeum voľne žijúcich živočíchov, v komplexe sa nachádza malé Zoo, golfové ihrisko a kemp.
Gran Hotel del Paraguay -v minulosti bol domovom FranciscoSolano Lópeza, diktátora z obdobia 1862-1870. Najstarší hotel v Asuncióne, má krásne tropické záhrady a jemné kolekcie nábytku a umenia.

Užite si výlet do Asunciónu, atmosféra tohto mesta očarila už nejedného cestovateľa.