Pamiatky a zaujímavosti

Asunción – najväčšie a hlavné mesto Paraguaja s mnohými pamiatkami a zaujímavosťami.

Gran Chaco – domácimi nazývaný Quechua. Je riedko osídlená planina o rozlohe 650 000km² na území Bolívie, Paraguaja, Argentíny a Brazílie. Ekosystémy ktoré môžete nájsť v Gran Chaco sú jedinečné a vedcami stále objavované. Mnohé ekologické skupiny sa snažia tento unikátny súbor ekosystémov ochrániť.

Národný park Elias del Chaco – najväčšie chránené územie v Paraguaji o rozlohe 720.000 há. Je domovom mnohých veľkých cicavcov, divokých mačiek (puma, jaguár, tirika, yaguarundí), niekoľko druhov pásavcov, opíc a tapírov.

Národný park Ybycuí – známy najmä vďaka motýľom, ktorý sa tu v zvyškoch subtropického dažďového pralesa darí veľmi dobre.

Vodopády Iguazu – nachádzajú sa na rieke Paraná ma argentínsko-brazilskej hranici, no vidieť ich môžete aj paraguajského mesta Ciudad del Este.  Často sú porovnávané s Viktóriinmi vodopádmi medzi Zambiou a Zimbabwe. Ich pomenovanie pochádza z jazyka Guaraní a znamená veľké vody. Za priaznivého počasia sú krásnym zážitkom, mimoriadne fotograficky atraktívne.

San Bernardino na jazere Ypacaraí (východne od Asunción) je populárna destinácia pre turistov, prípadne víkendové sídlo pre domácu “smotánku. Známy čistým bielym pieskom, nádhernými plážami stvorenými pre letné športy. Mestečko je preslávené aj výrobkami z hliny a keramikou.

Caacupé mestečko na juhu Paraguaja s obrovskou Basilica de Nuestra Señora de los Milagros, ktorá priťahuje každoročne stovky tisíc návštevníkov, 8.decembra na počesť zázračne zachránenej sošky Panny Márie počas veľkej povodne. V meste neobíďte pekárne s typicky tvrdým chlebom Chipa.

Trinidad – pozostatky jezuitskej osady, kde boli vychovávani miestni Indiáni.